Przejdź do treści

Akcja charytatywna – „SPORTOWE SERCE”

sportowesercevfinaljpg h090Stowarzyszenie Kaźmierz ponownie przyłącza się do akcji charytatywnej organizowanej przez Karolinę Wypych i Marcina Majewskiego. To już trzecia edycja tej szlachetnej inicjatywy. W tym roku podczas akcji charytatywnej „Sportowe Serce” pieniądze będą zbierane na rehabilitację i wózek dla Helenki Grzelki. Już dziś wszystkich zapraszamy 22 stycznia 2017 do Kaźmierza.

Helenka jest dzielną i pogodną czterolatką, która cierpi na wrodzoną, póki co nadal nieuleczalną chorobę – merozynoujemną dystrofię mięśniową. Choroba objawia się uszkodzeniem wszystkich mięśni w ciele dziewczynki, przez co są one znacznie osłabione i nie spełniają swoich podstawowych funkcji. Efektem jest znaczna niepełnosprawność ruchowa. Helenka nie chodzi, nie potrafi samodzielnie siadać ani przekręcić się na boczek podczas spania. Dzięki regularnej rehabilitacji jednak potrafi siedzieć, utrzymać głowę w pionie, najeść się i napić z małą pomocą.

Choroba jest bardzo rzadka (9 dzieci w Polsce), co znacznie utrudnia rodzicom znalezienie najlepszego sposobu rehabilitowania córki oraz wybór najlepiej wspierającego sprzętu rehabilitacyjnego. Nie ma gotowych, standardowych rozwiązań – przecierają szlaki. Dzięki internetowemu kontaktowi ze specjalistami i rodzinami dotkniętymi tą chorobą na całym świecie – szukają najlepszej opieki i skupiają się na walce z konsekwencjami wiotkich mięśni – postępująca skolioza, przykurcze mięśni, rehabilitacja oddechowa.

Obecnie potrzebują specjalistyczne siedzisko (Krabat), nowy, większy już, lekki wózek manualny ze specjalnymi kołami. Zbierane fundusze potrzebne są także na regularną i fachową rehabilitację.

W czasie wspólnej akcji będzie rozgrywany turniej piłkarski, w którym uczestniczyć będą zaproszone zespoły przez Akademię Sportową Orlik Kaźmierz. Podczas turnieju na hali w Gimnazjum będzie można nabyć atrakcyjne przedmioty. W tym czasie Stowarzyszenie Kaźmierz wyruszy z uczestnikami akcji na bieg oraz marsz z kijkami Nordic Walking szlakami kaźmierskich lasów. Udział będzie mógł wziąć każdy bez względu na wiek. Zapisy na udział w biegu oraz marszu z kijkami prowadzone będą na stronie internetowej Stowarzyszenia Kaźmierz www.kazmierz.net Całkowity dochód z wpisowego zostanie przekazany na Helenkę. Dla każdego uczestnika będzie czekać pamiątkowy drewniany medal i ciepły posiłek.

Bieżące informacje będą publikowane na facebook.com/HPDSiPD – profilu Hochland Półmaratonu Doliną Samy i Pyrlandzkiej Dychy oraz www.facebook.com/StowarzyszenieKazmierz

– profilu Stowarzyszenia Kaźmierz.

Zapraszamy do kontaktu osoby prywatne i firmy, które chciałyby wesprzeć akcję – stowarzyszenie@kazmierz.net