Przejdź do treści

V ZŁAZ KIJKARZY już za nami

V Złaz kijkarzy, zjazd rowerowców i zbieg biegusów zakończył piękne tegoroczne lato i otworzył szeroko drzwi na malowniczą jesień. W niedzielę 22 września Stowarzyszenie V ZLAZ KIJKARZY„Kaźmierz” gościło na kaźmierskim Rynku chętnych do spędzenia popołudnia na świeżym powietrzu wśród przepięknych krajobrazów naszej gminy. Najpierw powitanie i potem grupa taneczna czirliderek z kaźmierskiego gimnazjum zaprezentowała część układu tanecznego. Po pokazie nastąpiła rozgrzewka wszystkich uczestników złazu, która została poprowadzona przez p.Anitę Rutkowską przy wsparciu czirliderek.. A potem nastąpił wymarsz. Trasa biegła lasami dookoła zbiornika przez Radzyny, podobnie i biegaczy a rowerzyści wybrali trasę przez siłownię przy ul. Nowowiejskiej Gorszewice, Emilianowo.
Wszystkich powitaliśmy na mecie przy stawach wędkarskich, gdzie czekały kiełbaski, napoje i niespodzianki. Wielkie słowa uznania dla drużyny zuchów, którzy przeszli tę samą trasę co wszyscy – BRAWO!


Następnie wspólnie z zastępem Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaźmierzu panowie z szamotulskiego WOPR zaprezentowali sprzęt oraz wyszkolenie pozorowanej akcji wyciągania z wody oraz udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu. Wykorzystując sprzęt typu sanie wyciągnięto osobę z wody a następnie ratownicy pokazali resuscytację krążeniowo oddechową. Wydaje się, że udało się nam przekazać trochę umiejętności najmłodszym jak i starszym. Była to kontynuacja z wiosennej edycji złazu udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych i na wodzie. Pogoda mimo chłodu wytrzymała bez płaczu, frekwencja dopisała (blisko 120 osób) więc impreza się udała.
Przepraszamy za niezrealizowany pokaz rowerów – w ostatniej chwili wystawca ze względów rodzinnych się wycofał.

[nggallery id=16]

Dziękuję wszystkim uczestnikom V złazu za sympatyczną atmosferę a szczególnie tym, którzy wyrazili chęć pomocy przy w organizacji tej imprezy: drużynie OSP z Kaźmierza, grupie tanecznej czirliderek, panom z szamotulskiej grupy WOPR, panu Zenonowi Pawlaczykowi, panu Andrzejowi Odwrotowi, paniom Bożenie Malinowskiej, Anicie Rutkowskiej i Magdzie Demianiuk, panu Piotrowi Banaszczykowi, panu Jurkowi Ławickiemu, paniom Marii Wypych i Danucie Pielucha oraz niezawodnym paniom Halinie i Agnieszce Kubiak oraz niezawodnemu panu Tomaszowi Korylowi

Andrzej Pawłowski
Zdjęcia: Piotr Banaszczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *