Stowarzyszenie Kaźmierz – patronem w ramach konkursu mikro-dotacji FIO

Miło nam poinformować, że w pomieszczeniach sokolnickiej świetlicy „Przystań u Anioła” realizowane są aktualnie dwa zwycięskie projekty, które uzyskały wsparcie ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w ramach Konkursu Mikrodotacji Wielkopolska Wiara!
Konkurs ten ogłoszony został na początku sierpnia b/r. a wcześniej poprzedzony został spotkaniem informacyjno-konsultacyjnym poświęconym finansowaniu organizacji pozarządowych oraz osób i grup, które działają ale w sposób nieformalny. Wówczas w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Kaźmierzu przedstawiciele Centrum PISOP instruowali zebranych w jaki sposób zadziałać, by wziąć udział w/w konkursie i zachęcali do udziału w nim. Wynikiem tamtego zebrania było powołanie do życia dwóch niezależnych od siebie grup, które przyjęły nazwy: „Trzy pokolenia” oraz „Anioły”.

Pierwszą grupę tworzą: s. Beata Bok, Iwona Klimas i Maria Ralcewicz a ich projekt przeznaczony jest dla trzech pokoleń mieszkańców naszej gminy, którzy chcą nauczyć się szeroko rozumianej obsługi komputera.

Druga grupa zaproponowała projekt o charakterze działań kulturalnych i nazwała go „Spotkanie z teatrem”. Grupę tworzą: Iwona Słomianowska, Jacek Jaworski i Remigiusz Kaczmarek.

Oba nagrodzone projekty znajdują się w gronie 88 z listy „grup nieformalnych”, które ciszą się wsparciem i są realizowane na terenie Wielkopolski. Jak informuje Centrum PISOP do konkursu zarejestrowane w ogóle zostały 364 oferty, z czego 129 uzyskało dofinansowanie. Widać więc, że trzeba było mieć naprawdę dobre pomysły i umiejętność w ich opisaniu, by Komisja Oceny Projektów składająca się z przedstawicieli wielkopolskich instytucji i organizacji pozarządowych przeznaczyła je do realizacji. Ważne to było gdyż pora była letnia a „czas gonił”. Podpisanie umowy o współpracy, napisanie projektu, utworzenie kosztorysu to tylko część zadania, jakie musieliśmy w okresie wakacji wziąć na siebie jako pomysłodawcy, by zdążyć na 25 sierpnia ze złożeniem projektów do konkursu. Z uwagi na to, że obie nasze grupy działają na zasadach nieformalnych poprosiliśmy „Stowarzyszenie Kaźmierz” o patronat nad ich działaniem. Teraz tą drogą jako liderzy obu grup pragniemy podziękować za to wsparcie i wyrażamy również nadzieję, że razem osiągniemy wspólny cel, którym jest doprowadzenie obu pomysłów do przysłowiowego „końca”.

s. B. Bok
R. Kaczmarek

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*