Przejdź do treści

Stowarzyszenie Kaźmierz – patronem w ramach konkursu mikro-dotacji FIO

Miło nam poinformować, że w pomieszczeniach sokolnickiej świetlicy „Przystań u Anioła” realizowane są aktualnie dwa zwycięskie projekty, które uzyskały wsparcie ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w ramach Konkursu Mikrodotacji Wielkopolska Wiara!
Konkurs ten ogłoszony został na początku sierpnia b/r. a wcześniej poprzedzony został spotkaniem informacyjno-konsultacyjnym poświęconym finansowaniu organizacji pozarządowych oraz osób i grup, które działają ale w sposób nieformalny. Wówczas w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Kaźmierzu przedstawiciele Centrum PISOP instruowali zebranych w jaki sposób zadziałać, by wziąć udział w/w konkursie i zachęcali do udziału w nim. Wynikiem tamtego zebrania było powołanie do życia dwóch niezależnych od siebie grup, które przyjęły nazwy: „Trzy pokolenia” oraz „Anioły”.

[singlepic id=474 h=400 float=center] Pierwszą grupę tworzą: s. Beata Bok, Iwona Klimas i Maria Ralcewicz a ich projekt przeznaczony jest dla trzech pokoleń mieszkańców naszej gminy, którzy chcą nauczyć się szeroko rozumianej obsługi komputera.

[singlepic id=475 h=400 float=center] Druga grupa zaproponowała projekt o charakterze działań kulturalnych i nazwała go „Spotkanie z teatrem”. Grupę tworzą: Iwona Słomianowska, Jacek Jaworski i Remigiusz Kaczmarek.

Oba nagrodzone projekty znajdują się w gronie 88 z listy „grup nieformalnych”, które ciszą się wsparciem i są realizowane na terenie Wielkopolski. Jak informuje Centrum PISOP do konkursu zarejestrowane w ogóle zostały 364 oferty, z czego 129 uzyskało dofinansowanie. Widać więc, że trzeba było mieć naprawdę dobre pomysły i umiejętność w ich opisaniu, by Komisja Oceny Projektów składająca się z przedstawicieli wielkopolskich instytucji i organizacji pozarządowych przeznaczyła je do realizacji. Ważne to było gdyż pora była letnia a „czas gonił”. Podpisanie umowy o współpracy, napisanie projektu, utworzenie kosztorysu to tylko część zadania, jakie musieliśmy w okresie wakacji wziąć na siebie jako pomysłodawcy, by zdążyć na 25 sierpnia ze złożeniem projektów do konkursu. Z uwagi na to, że obie nasze grupy działają na zasadach nieformalnych poprosiliśmy „Stowarzyszenie Kaźmierz” o patronat nad ich działaniem. Teraz tą drogą jako liderzy obu grup pragniemy podziękować za to wsparcie i wyrażamy również nadzieję, że razem osiągniemy wspólny cel, którym jest doprowadzenie obu pomysłów do przysłowiowego „końca”.

s. B. Bok
R. Kaczmarek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *