Przejdź do treści

Sokolniki ?Sokolnikom – relacja z przekazania darów dla powodzian

Sokolniki w gminie Gorzyce - pomoc dla powodzianWe środę 23 czerwca b/r do miejscowości Sokolniki w gminie Gorzyce graniczącej z Sandomierzem dostarczyliśmy towary jakie zostały zebrane w ramach zbiórki rzeczowej dla powodzian. W całości towar przeznaczony był na potrzeby tamtejszej Szkoły Podstawowej i uczęszczających do niej dzieci. Stało się to w ramach ogólnokrajowej akcji pomocy powodzianom: ?Sokolniki ?Sokolnikom?.

W dniu dostarczenia naszych darów okazało się, że już wcześniej inne miejscowości mające w swej nazwie miano Sokolniki także spisały się na medal i dostarczyły swą pomoc Sokolczanom, jak o osobie mówią tamtejsi mieszkańcy.

[nggallery id=2]

W ramach naszych działań zebraliśmy sporą ilość środków i artykułów chemii gospodarczej, proszków do prania, artykułów szkolnych i zabawek, kocy i ręczników oraz żywności i odzieży. Całość została spakowana w kartony a oszacowano ją na kwotę 6.135 złoty. Dostarczenie darowizny zostało potwierdzone w dniu odbioru przez adresata przesyłki. Dary te zebrane były i zabezpieczone w Szkole Podstawowej w Kaźmierzu. Inicjatywę tę wsparli ponadto: Stowarzyszenie Kaźmierz , Gimnazjum w Kaźmierzu oraz Pan Wójt, który w ramach tej akcji dodał dary jakie zostały uzbierane w sklepach na terenie naszej gminy. Transport został zorganizowany dzięki pomocy firmy transportowej ?Mexem? oraz  spółki ?Strauss Cafe?, która dodatkowo dołożyła czterdzieści kartonów swych wyrobów. Wszystkim darczyńcom bardzo DZIĘKUJEMY? za okazane zrozumienie i pomoc. Nadmienić trzeba, że w dalszym ciągu prowadzona jest zbiórka pieniężna dla powodzian. Potrzeby na zalanych obszarach naszego kraju są bardzo wielkie i w dalszym ciągu należy pamiętać o tych  doświadczonych przez los ludziach. Do akcji ?Sokolniki ? Sokolnikom? dołączyły również Szkoła Podstawowa w Sokolnikach Wielkich, Przedszkole Niepubliczne Sióstr Urszulanek w Sokolnikach Wielkich oraz sołectwa wsi Sokolniki Małe i Sokolniki Wielkie.

Remigiusz Kaczmarek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *