Przejdź do treści

Mimo zimna, gorące Sportowe Serce bije dla Piotrka i Wiktorka

Jak co roku Stowarzyszenie Kaźmierz przyłączyło się do PIĄTEJ akcji charytatywnej organizowanej przez Karolinę Wypych i Marcina Majewskiego. W tym roku podczas akcji charytatywnej „Sportowe Serce”, która odbyła się 27.01.2019 roku  odbył się m.in. bieg oraz marsz kijkami Nordic Walking szlakami kaźmierskich lasów a pieniądze były zbierane na rehabilitację i leczenie dla Wiktorka Szczechowiaka oraz Piotrka Grześkowiaka.

Pierwszym bohaterem tego rocznego Sportowego Serca był Piotrek Grześkowiak, urodzony 28 lutego 2018 roku z niską masa urodzenia. Po wielu badaniach lekarze stwierdzili u Piotrka wadę serca, nerek, wzroku oraz słuchu. Nasz mały bohater na codzień zmaga się z powolnym wzrostem masy ciała oraz opóźnionym rozwojem psycho-ruchowym. Wszystkie pokarmy oraz mleko ma podawane przez sondę, jest pod czujnym okiem Pani doktor ze specjalistycznej poradni żywieniowej .W związku ze swoimi schorzeniami wymaga opieki wielu specjalistów oraz bardzo intensywnej rehabilitacji, co wiąże się z ogromnymi kosztami. Środki zebrane na akcji zostały przeznaczone właśnie na ten cel. Na tę chwilę Piotrek jest przygotowywany do operacji serduszka.

Drugim bohaterem był Wiktor, który już niedługo skończy roczek. Choć jest jeszcze taki mały, w jego życiu już dużo się wydarzyło – w sierpniu wykryto u niego chorobę o skróconej nazwie SMA (rdzeniowy zanik mięśni) jak sama nazwa mówi jest to bardzo ciężka i nieuleczalna choroba, która charakteryzuje się tym, że w rdzeniu kręgowym obumierają neurony odpowiadające za pracę mięśni, czego skutkiem są słabnące i stopniowo zanikające mięśnie ciała. Jako pierwsze osłabieniu ulegają mięśnie kończyn, tułowia, płuc i przełyku, co prowadzi do braku zdolności samodzielnego poruszania się, niewydolności oddechowej i utraty zdolności przełykania. W tak nierównej walce razem z rodzicami walczy podczas codziennej rehabilitacji ze skutkami postępującej choroby oraz o to, aby nie odebrała mu dzieciństwa i pozwoliła w pełni cieszyć się zabawą z rodzeństwem. Środki zebrane na akcji zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego wózka oraz dalszą rehabilitację Wiktorka.

ZDJĘCIA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *