VI ZŁAZ KIJKARZY KOLARZY BIEGACZY za nami

Na początek, na szybko – kilka zdjęć ze startu i początku trasy


W niedzielne popołudnie miłośnicy aktywnego spędzania czasu zebrali się na rynku w Kaźmierzu, aby już po raz 6 wziąć udział w ZŁAZIE organizowanym przez Stowarzyszenie KAŹMIERZ w ramach realizacji zadania publicznego gminy Kaźmierz pn. Realizacja programów zmierzających do wspierania dorosłych osób uzależnionych.

Impreza ta cieszy się nieustającym zainteresowaniem, a rozszerzona rok temu formuła obejmująca oprócz kijkarzy – nordic walking, także rowerzystów i biegaczy świetnie się sprawdza. Pierwszy tegoroczny ZŁAZ, bo trzeba pamiętać, że Stowarzyszenie organizuje edycję wiosenną i jesienną – przebiegał pod hasłem: Do grubego dębu. Stowarzyszenie kładzie nacisk zarówno na wartości sportowe jaki i edukacyjne i poznawcze. Chcemy przybliżać naszym mieszkańcom i gościom (bo osób odwiedzających naszą gminę nie brakuje w czasie Złazu) walory krajobrazowe i przyrodnicze.

Wszystkie trzy grupy sportowców, różnymi trasami dotarły do dębu, a tam czekał już na nich pan Andrzej Pawłowski – prezes stowarzyszenia. Uczestnicy mieli za zadanie określić obwód i wiek drzewa – później wśród osób, które udzieliły prawidłowej odpowiedzi rozlosowane zostały nagrody książkowe. Kijkarze, biegacze i rowerzyści spotkali się ponownie nad Stawkami PZW w okolicach ulicy Leśnej, gdzie mogli odpocząć, posilić się a nade wszystko wziąć udział w różnych konkursach i zabawach. Dzieci przygotowały plakaty pod hasłem: Alkohol – NIE, Narkotyki – NIE. Niedzielne słoneczne popołudnie upłynęło w miłej, rodzinnej atmosferze.

Zarząd Stowarzyszenia KAŹMIERZ serdecznie dziękuje wszystkim osobom, które pomogły w przygotowaniu i poprowadzeniu ZŁAZU – paniom: Anicie Rutkowskiej, Dance Pielusze oraz panom: Zenkowi Pawlaczykowi, Wojciechowi Pacule, Tomaszowi Grzelce, Piotrowi Pawłowskiemu, Januszowi Stróżykowi, wszystkim członkom Stowarzyszenia, a szczególnie Państwu Falak za ufundowanie upominków dla dzieci.

Stowarzyszenie KAŹMIERZ już dzisiaj zaprasza na jesienną edycję ZŁAZU.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*