Przejdź do treści

VI ZŁAZ KIJKARZY KOLARZY BIEGACZY za nami

Na początek, na szybko – kilka zdjęć ze startu i początku trasy

[nggallery id=23]
W niedzielne popołudnie miłośnicy aktywnego spędzania czasu zebrali się na rynku w Kaźmierzu, aby już po raz 6 wziąć udział w ZŁAZIE organizowanym przez Stowarzyszenie KAŹMIERZ w ramach realizacji zadania publicznego gminy Kaźmierz pn. Realizacja programów zmierzających do wspierania dorosłych osób uzależnionych.

Impreza ta cieszy się nieustającym zainteresowaniem, a rozszerzona rok temu formuła obejmująca oprócz kijkarzy – nordic walking, także rowerzystów i biegaczy świetnie się sprawdza. Pierwszy tegoroczny ZŁAZ, bo trzeba pamiętać, że Stowarzyszenie organizuje edycję wiosenną i jesienną – przebiegał pod hasłem: Do grubego dębu. Stowarzyszenie kładzie nacisk zarówno na wartości sportowe jaki i edukacyjne i poznawcze. Chcemy przybliżać naszym mieszkańcom i gościom (bo osób odwiedzających naszą gminę nie brakuje w czasie Złazu) walory krajobrazowe i przyrodnicze.

Wszystkie trzy grupy sportowców, różnymi trasami dotarły do dębu, a tam czekał już na nich pan Andrzej Pawłowski – prezes stowarzyszenia. Uczestnicy mieli za zadanie określić obwód i wiek drzewa – później wśród osób, które udzieliły prawidłowej odpowiedzi rozlosowane zostały nagrody książkowe. Kijkarze, biegacze i rowerzyści spotkali się ponownie nad Stawkami PZW w okolicach ulicy Leśnej, gdzie mogli odpocząć, posilić się a nade wszystko wziąć udział w różnych konkursach i zabawach. Dzieci przygotowały plakaty pod hasłem: Alkohol – NIE, Narkotyki – NIE. Niedzielne słoneczne popołudnie upłynęło w miłej, rodzinnej atmosferze.

[nggallery id=24]

Zarząd Stowarzyszenia KAŹMIERZ serdecznie dziękuje wszystkim osobom, które pomogły w przygotowaniu i poprowadzeniu ZŁAZU – paniom: Anicie Rutkowskiej, Dance Pielusze oraz panom: Zenkowi Pawlaczykowi, Wojciechowi Pacule, Tomaszowi Grzelce, Piotrowi Pawłowskiemu, Januszowi Stróżykowi, wszystkim członkom Stowarzyszenia, a szczególnie Państwu Falak za ufundowanie upominków dla dzieci.

Stowarzyszenie KAŹMIERZ już dzisiaj zaprasza na jesienną edycję ZŁAZU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *